Návrh rozpočtu Policie České republiky na příští rok je velmi restriktivní. Přepokládá úsporu 2,6 miliardy korun v oblasti provozních nákladů a investic a další úsporu 1,7 miliardy korun na platech policistů a občanských zaměstnanců. Ve srovnání s rokem 2010 jde o rozpočtové škrty v rozsahu 40 procent v první oblasti a 10 procent v oblasti mzdových nákladů.
Obyvatelé Vysočiny mají dobré znalosti o zpětném odběru elektrozařízení. Nicméně až 36 procent z nich považuje odvoz elektroodpadu do sběrného dvora za zbytečnou námahu. Kraj se tak řadí k regionům s nejnižší ochotou recyklovat vyřazené elektrospotřebiče. 41 procent obyvatel si totiž myslí, že zpětný odběr elektrozařízení nemá cenu, protože tato zařízení stejně skončí na skládce.
Třem školám z kraje Vysočina podpořeným v programu „Škola pro udržitelný život“ začala koncem září náročná, ale zajímavá práce na projektech, které si naplánovaly. Po celý školní rok budou žáci a učitelé prohlubovat spolupráci s rodiči, místními spolky, obecním zastupitelstvem či dalšími partnery a prakticky řešit problém, který trápí jejich obec v oblasti životního prostředí.
Policejní ředitel kraje Vysočina Josef Bačkovský požádal po 31 letech u policie o ukončení služebního poměru. Agenturu Mediafax o tom informovala krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Kvůli škrtům vlády, které mohou mít dopad na rozpočty složek integrovaného záchranného systému na Vysočině, svolal tento týden hejtman Jiří Běhounek (ČSSD) mimořádné zasedání Bezpečnostní rady kraje Vysočina.
Na základě konkretizovaných rozpočtových škrtů současných členů Vlády ČR a s ohledem na dopady těchto opatření na rozpočty složek integrovaného záchranného systému kraje svolal ve středu hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek mimořádné zasedání Bezpečnostní rady kraje Vysočina.
Pátý ročník soutěže o nejlepšího podnikatele regionu vyhlásil kraj Vysočina ve spolupráci se společností Ernst & Young. Přihlásit se může každý alespoň pětadvacetiprocentní vlastník firmy, která existuje minimálně dva roky a má sídlo v kraji Vysočina, informuje kraj na svém webu.
Po intenzivní intervenci kraje Vysočina podložené loňskými zkušenostmi s nekázní řidičů projíždějících bez zimních pneumatik Vysočinou rozhodlo ministerstvo dopravy o povinnosti zimní výbavy na plných 163 km dálnice D1. Povinnost mít od letošního listopadu zimní výbavu tak bude platit pro jízdu na D1 od Mirošovic po Kývalku.