Nejen problémy ve škole či konflikty s rodiči, ale i méně závažná trestná činnost jsou hlavními důvody, kvůli kterým se mladí lidé zapojují do programu Šance ve STŘEDu. Pod svými křídly jej má občanské sdružení STŘED.
„Nabízíme pomoc dětem a mládeži od 12 do 26 let, kteří jsou ohroženi rizikovým vývojem,“ doplnila vedoucí programu Michaela Svobodová. „Spolupráce spočívá v pravidelném intenzivním setkávání, kde klientovi a jeho zákonným zástupcům poskytujeme pomoc a podporu při řešení obtížných situací. Řešíme nevhodné chování, špatné známky, rodinné neshody i méně závažnou trestnou činnost. Snažíme se přispět ke zmírnění problémového chování,“ dodala Svobodová.
O program je zájem. Například v loňském roce jej využilo 17 chlapců a 4 dívky, kteří se zúčastnili celkem 252 konzultací. STŘED svůj program provozuje nejen v Třebíči, ale i v Moravských Budějovicích a aktuálně jej navštěvuje devět chlapců a dívek. V obou městech sdružení spolupracuje s oddělením sociálně právní ochrany dětí tamních městských úřadů a navíc s Probační a mediační službou v Třebíči.
Mladí lidé mají nově Šanci ve STŘEDu
- Podrobnosti